Dr. Aytül Çorapçıoğlu

Dr. Aytül Çorapçıoğlu

Dr. Aytül Çorapçıoğlu

Tedavi Edilemeyen Somatizasyon Bozukluğu Sisteme Neye Mal Oluyor? Vaka Örneği ile Tanı ve Tedavi

1990 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra mecburi hizmetini Aksaray’da sağlık ocağı sorumlu hekimi olarak görev yaptı ve sonra Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Psikiyatri ihtisasına başladı. Çocuk Psikiyatrisi rotasyonunu ve tez çalışmalarını Gazi Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda tamamladı.

1996 yılından sonra  psikiyatri uzmanı olarak Kocaeli Üniversitesi Mediko Sosyal Birimi’nde çalıştı. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’na yardımcı doçent olarak atandı ve ilerleyen yıllarda akademik çalışmalarına doçent ve sonrasında profesör olarak devam etti. Türkiye Psikiyatri Derneği ve Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi ve Psikiyatrik Tıp Derneği kurucu üyesi ve Türkiye Psikiyatri Derneği “Birinci Basamakta Psikiyatri” çalışma birimi koordinatörüdür. Altı psikiyatri dergisinin bilimsel danışma kurulu üyesidir. Yurtdışı ve yurtiçinde yayınlanmış 100’e yakın makalesi ve 60’dan fazla bildirisi bulunmaktadır.

16 kitap ve kitap bölümünde yazarlık yapmıştır. Yurtiçinde ve yurtdışında akademik çalışmaları 6 kez ödül kazanmıştır. Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsünde yeni açılan Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan psikiyatri servisinin Konsültasyon-Liyezon Birimi ve Anksiyete Bozuklukları Birimi sorumlusu olarak görev yapmıştır. Yabancı dili İngilizcedir.  2005 yılından beri Yorum Danışmanlık’ta terapi çalışmalarını sürdürmektedir.